Światowej sławy gwiazda i piętnastokrotna zdobywczyni nagrody Grammy – Alicia Keys zaprezentowała swój nowy kawałek „Underdog”. Piosenka została napisana przez Alicie we współpracy z Edem Sheeranem.

„Niektórzy ludzie mogą myśleć, że słowo „underdog” (ang. Z góry skazany na porażkę, spisany na straty) ma znaczenie negatywne, jednak ja widzę je jako mające wielką moc. Reprezentuje ludzi niedocenionych, którzy mimo tego stanęli na wysokości zadania i zdołali wszystkich zaskoczyć. Wszyscy byliśmy w pewnym momencie w sytuacji, w której musieliśmy pokonać przeciwności losu. To nigdy nie jest łatwe. Moim ulubionym wersem z tej piosenki jest „Mówili, że nigdy mi się nie uda, ale zostałam uformowana, żeby zburzyć formę”. Wydaję mi się, że nie ma osoby na tej planecie, która nie czuła się w ten sam sposób.”

„Underdog” to najnowszy singiel zapowiadający jej siódmy studyjny album. Wcześniej poznaliśmy kawałki „Time Machine” i „Show Me Love” z Miguelem. Krążek „ALICIA” ukaże się już na wiosnę. 2020 rok będzie dla artystki bardzo ekscytujący rok. 26 stycznia Alicia Keys powróci drugi rok z rzędu jako prowadząca gali nagród Grammy. 31 marca pojawi się także książka wokalistki o nazwie „More Myself: A Journey”.

Alicia Keys to bardzo wszechstronna artystka – zwyciężczyni GRAMMY, piosenkarka, producentka, aktorka, autorka autobiografii, która stała się bestsellerem wg. New York Timesa oraz aktywistka społeczna. Od premiery swojego debiutanckiego albumu „Songs in A Minor” sprzedała ponad 65 milionów płyt na całym świecie.