Celeste została okrzyknięta zwyciężczynią prestiżowego plebiscytu BBC Sound of 2020! Artystka prezentuje nowy singiel „Stop this flame”.

BBC Sound of to jeden z najsłynniejszych i najbardziej prestiżowych plebiscytów, który wyłania najbardziej obiecujących artystów młodego pokolenia. Historia pokazuje, że wielu zwycięzców nagrody stało się wielkimi muzycznymi gwiazdami. Wśród nich znaleźli się m.in. Adele, Sam Smith, Years & Years czy Ellie Goulding. W grudniu Celeste została także laureatką nagrody Brits Rising Star. 40. ceremonia wręczenia Brits odbędzie się 18 lutego w O2 Arena w Londynie. Artystka wystąpi podczas gali.

Taki talent zdarza się raz na pokolenie… Od lat w Wielkiej Brytanii nie mieliśmy tak wspaniałej wokalistki soulowej. (…) Jeśli istnieje sprawiedliwość na świecie, Celeste czeka światowa kariera – NME

Zadymiony, zabarwiony jazzem soul przearanżowany na współczesną – Q

Odsłania swoją duszę, jest bardzo prawdziwa – Sunday Times Culture

Brytyjsko-jamajska wokalistka odkryła miłość do muzyki dzięki dziadkowi, który zapoznał ją z płytami klasyków soulu. We dwójkę słuchali bez końca Arethy Franklin i Elli Fizgerald. Mała Celeste śpiewała razem z nimi, a jednocześnie odkrywała, że utożsamia się z emocjami, które przekazują legendy muzyki. Bez profesjonalnych lekcji śpiewu, już jako 18-latka, Celeste zaczęła występować – coverowała klasyczne utwory soulowe, funkowe i jazzowe. Wreszcie nabrała pewności, by zacząć komponować autorski materiał.

Od czasu podpisania kontrakt z Polydor Celeste wydała kilka singli, w tym „Lately”, „Father’s Son” i „Strange”, które otrzymało olbrzymie wsparcie od BBC Radio 1. Wokalistka słynie z niesamowitych występów na żywo. Artystka miała również okazję supportować Michaela Kiwanukę, Janelle Monae, Neneh Cherry, nagrała też duete z Paulem Wellerem. Niedawno ogłoszono jej headlinerską trasę po Wielkiej Brytanii. Shepherd’s Bush Empire wyprzedało się w kilka dni.